Sveučilišni odjel za povijest

DOKTORSKI studij Povijest

Osnovne informacije o doktorskom studiju Povijest

Doktorski studij Povijest je mentorskog tipa što znači da doktorand već pri upisu bira mentora, a početkom druge godine studija brani sinopis. Mentorski studij odmah uvodi doktoranda u znanstveno-istraživački rad i priprema ga za karijeru u znanstvenom i akademskom sektoru ili sektoru istraživanja i razvoja u gospodarstvu, gdje će stvaranjem novih znanja pridonijeti napretku i boljitku društva u cjelini.

Doktorski studij se izvodi od akademske godine 2018./2019. temeljem Dopusnice. Studij je u upisniku studijskih programa Ministarstva znanosti obrazovanja i mladih.

Akademski stupanj: doktorica/doktor znanost humanističkih znanosti (dr. sc. human.)

Znanstveno područje, znanstveno polje: humanističke znanosti, povijest

Trajanje studija: 6 semestara (3 godine), najviše 12 semestra (6 godina)

ECTS-bodovi: 180 ECTS bodova (obvezne aktivnosti: 60 ECTS; izborne aktivnosti: 30 ECTS; doktorski rad: 90 ECTS)

Završetak studija: izvršene sve obvezne i izborne aktivnosti, izrada i obrana doktorskog rada

Studijski program: više o obveznim i izbornim aktivnostima, organizaciji studija, kompetencijama i ishodima učenja i drugim važnim informacijama na poveznici.

Mentori: Lista mentora

Školarina: 1.000,00 eura za jedan semestar, ukupno 6.000,00 eura za 6 semestra – ponavljanje godine se ne plaća.

Više informacija o natječajnom postupku i upisu

Popis obranjenih doktorata

Druge važne informacije za doktorande:
Obrane na doktorskom studiju
Pravilnik o doktorskim studijima