Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Uloga ultrazvuka kao komplementarne metode u tehnologiji prirodne prokreacije i sličnih neinvazivnih metoda poboljšanja plodnosti

Opći podatci:

Projekt se bavi istraživanjima ljudske plodnosti i metodama njenog poboljšanja prema crkveno prihvatljivim načelima. Uključuje kohortno praćenje parova uključenih u dijagnostiku i liječenje neplodnosti. Cilj projekta je istražiti povezanost volumena i prokrvljenosti žutog tijela s ishodom, tj. stopom trudnoće i porođaja u prirodnim ciklusima i onima koji su stimulirani po načelima tehnologije prirodne prokreacije i sličnih neinvazivnih metoda poboljšanja plodnosti. Dobiveni parametri se uspoređuju sa drugim subjektivnim i objektivnim pokazateljima plodnosti, kao i stopom postignutih trudnoća i porođaja. Rezultati pokazuju kako suplementacijska terapija u neinvazivnim metodama poboljšanja plodnosti, koje ne odvajaju spolnost od početka života dovode do kvalitetnije ovulacije. Rezultati proizašli iz ovog projekta koriste se u kliničkom radu s različitim metodama poboljšanja plodnosti prema katoličkim principima, kao i produbljivanju spoznaja o ljudskoj prokreaciji općenito.

• Naziv projekta:  Uloga ultrazvuka kao komplementarne metode u tehnologiji prirodne prokreacije i sličnih neinvazivnih metoda poboljšanja plodnost
  • Naziv poziva: Natječaj za znanstvene projekte Hrvatskog katoličkog sveučilišta u 2017. godini
  • Voditelj projekta: doc. dr. sc. Ana Tikvica Luetić
  • Ukupna vrijednost projekta: 25.000,00 kn