Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Ovaj međunarodni projekt kojeg provodi udruga Adriaticum mare, pokrenut je 2010. godine, a u njega je uključeno više europskih istraživačkih institucija. Cilj projekta je stvoriti sveobuhvatnu informatiziranu kartu antičkog Jadrana, od Albanije do Apulije. Namjerava se stvoriti pregled stanja istraženosti u obliku online kartografskog geografskog sustava (GIS). Informacije o lokalitetima će biti dostupne javnosti na 6 međunarodnih i lokalnih jezika istovremeno (engleski, francuski, talijanski, hrvatski, slovenski i albanski), čime se olakšava lakši protok informacija u prostoru te ruši jezična barijera među znanstvenicima.

Osnovni podaci:

• Naziv projekta:  L’Atlas informatisé de l’ adriatique antigue (Informatički atlas antičkog Jadrana)
  • Naziv poziva: Natječaj za znanstvene projekte Hrvatskog katoličkog sveučilišta u 2013. godini
  • Voditelj projekta: Doc. dr. sc. Siniša Bilić-Dujmušić
  • Ukupna vrijednost projekta: 10.000,00 kn