Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Osnovni podaci:

Ovaj projekt doprinosi boljem upoznavanju povezanosti depresivnih simptoma i polimorfizama četiriju gena serotoninskog i dopaminskog sustava koji predstavljaju najznačajnije čimbenike sveukupnog serotoninskog i dopaminergičkog sustava u shizofreniji. Utvrđivanje povezanosti navedenih polimorfizama, kao objektivnih bioloških pokazatelja, i depresivnih simptoma u shizofreniji omogućilo bi kvalitetnije dijagnosticiranje i svrhovitije liječenje bolesnika s tendencijom postizanja što dulje remisije i kao ozbiljnim posljedicama izražene depresivne simptomatologije.

• Naziv projekta: Depresivni simptomi u shizofreniji i polimorfizmi gena dopaminskog i serotoninskog sustava
  • Naziv poziva: Natječaj za znanstvene projekte Hrvatskog katoličkog sveučilišta u 2013. godini
  • Voditelj projekta: Prof. dr. sc. Dalibor Karlović, dr. med.
  • Ukupna vrijednost projekta: 15.000,00 kn
  • Izvor financiranja: Hrvatsko katoličko sveučilište