Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Cilj ovog projekta je provedba detaljnih društveno-humanističkih istraživanja suvremenih manjih urbanih cjelina. U centru istraživanja su život i običaji današnjih Samoboraca kao i očuvanje preostale autohtone tradicije grada. Okvirna metodologija i struktura istraživanja kreće od metodologije Langova djela (Osnova Antuna Radića), uz nove društvene pojave kao i istraživanja relevantna za period od proteklih stotinu godina: povijesne mijene i povijesni kontekst Samobora, transformacija obitelji, mobilnost, doseljenici, pristup radu, religioznost, slobodno vrijeme, turizam, ulazak u Europsku uniju, identitet, potkulture, jezik, očuvanje tradicije, umjetnost i dr.

Osnovni podaci:

• Naziv projekta: Interdisciplinarno istraživanje manjih urbanih zajednica. Samobor – stotinu godina nakon Milana Langa
  • Naziv poziva: Natječaj za znanstvene projekte Hrvatskog katoličkog sveučilišta u 2013. godini
  • Voditelj projekta: Doc. dr. sc. Luka Šešo
  • Ukupna vrijednost projekta: 20.000,00 kn