Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Integracija ukrajinskih izbjeglica u Hrvatskoj – UKR22

Integration of Ukrainian refugees in Croatia – UKR22

Integracija ukrajinskih izbjeglica u Hrvatskoj – UKR22

Glavni cilj ovog projekta je pružiti jezična i sociokulturološka znanja koja će polaznicima obrazovnog programa omogućiti stjecanje potrebnih kompetencija za bržu i uspješniju integraciju u hrvatsko društvo. Konkretnije, projekt će pridonijeti boljem razumijevanju kulturnih posebnosti Hrvatske i hrvatskoga jezika. Dugoročno gledano, jezična i sociokulturna znanja pridonijet će i svakodnevnoj uključenosti u međuljudsku komunikaciju uspostavljanjem društvenih veza s drugim stanovnicima Hrvatske i olakšavanjem njihova sudjelovanja u društvenim aktivnostima, zapošljavanju, društvenom umrežavanju i radnim aktivnostima. Nakon završetka projekta, ovaj obrazovni program će biti ponuđen kao program cjeloživotnog učenja drugim migrantima, iseljenicima, stranim studentima i stranim radnicima koji dolaze u Hrvatsku.

Ciljevi projekta:

• Doprinijeti integraciji ukrajinskih izbjeglica u hrvatsko društvo ;
  • Pružiti jezično, kulturno i povijesno znanje u kontekstu Hrvatske kao odredišne zemlje;
  • Olakšati proces integracije u hrvatsko društvo;
  • Omogućiti preduvjete za prijavu na posao;

Osnovni podaci:

• Naziv projekta: Integration of Ukrainian refugees in Croatia;
  • Voditelj projekta: doc. dr. sc. Anto Čartolovni;
  • Ukupna vrijednost projekta: 203.000,00 eura;
  • Početak izvedbe projekta: 2022. g.;
  • Kraj izvedbe projekta: 2025.g.;
  • Izvor financiranja: Renobavis, Solidaritätsaktion der deutschen Katholiken mit den menschen in Mittel- und Osteuropa;

Autor: HKS