U izlaganju pod nazivom Kako znanost primijeniti u praksi? svoj odgovor na to pitanje dala je dr. sc. Karla Žagi. Naime, u srijedu 14. 6. 2023. održan je završni tematski PhD.meetup u sezoni proljeće-ljeto 2023. Kolegica Žagi primarno se osvrnula na projekt u sklopu kojeg se provodi integracijsko-edukacijski program namijenjen polaznicima iz Ukrajine, što na neki način predstavlja primjenu u praksi onoga čime se ona bavi u istraživačkom radu. Uz ovaj projekt, osvrnula se i na druge uspješne primjere primjene znanosti u praksi sa Sveučilišta. Ovim izlaganjem zaokružena je još jedna, vrlo uspješna sezona PhD.meetupa. Dok mi s nestrpljenjem čekamo novosti i teme koje pripremaju za novu sezonu, njima preostaje još samo proslaviti uspjehe koji su iza njih. Svoje ideje i planove podijelit će s nama već u rujnu!