Ultrazvučna dijagnostika i liječenje anomalija urogenitalnog  sustava

Pozivno pismo

INGRID MARTON

Poštovani,

Hrvatsko društvo za ultrazvuk u ginekologiji i perinatologiji pri Hrvatskom liječničkom zboru i Medicinski fakultet Hrvatskog katoličkog sveučilišta pozivaju Vas na webinar

Ultrazvučna dijagnostika i liječenje anomalija urogenitalnog  sustava

Webinar će se održati u subotu 18.prosinca 2021. s početkom u 9 sati.

Teme webinara su antenatalna i postnatalna dijagnostika anomalija urogenitalnog sustava, konzervativno i operativno liječenje, histopatološka dijagnostika. Webinar  je namijenjen specijalizantima i specijalistima ginekologije i porodništva i pedijatrije,  neonatologije i dječje kirurgije.

Misleći na Vas i Vašu sigurnost i zdravlje, pružajući Vam mogućnost za daljnje napredovanje i stjecanje novih znanja u Vašoj struci te poštujući sve epidemiološke mjere, webinar smo odlučili organizirati preko ZOOM platforme.

Iz ugodnosti svog doma ili ordinacije putem Interneta moći ćete pratiti program u trajanju od 9 do 12.30 sati uz predavanja i diskusije jedanaest odabranih stručnjaka iz ginekologije i porodništva.

Podatke za prijavu nalaze se u nastavku mrežne stranice.

Nakon održanog webinara elektroničkim putem poslat ćemo Vam potvrdu o sudjelovanju. Webinar se boduje prema Pravilniku Hrvatske liječničke komore.

Vjerujem da ćete se odazvati našem pozivu u što već i radujem se susretu s Vama!

Predsjednica HDUGP

9.00-9.10

Otvorenje i uvodna riječ

9.10-9.25

Razvojne anomalije urogenitalnog sustava

doc. prim. dr. sc.
Ivanka Bekavac Vlatković, dr. med.

prof. prim. dr. sc.
Berivoj Mišković, dr. med.

9.25-9.40

Hidronefroza fetusa: kriteriji, pristup, prognoza

prim. mr. sc.
Tomislav Hafner, dr. med.

9.40-9.55

Plodova voda: dijagnostički i prognostički kriterij

izv. prof. prim. dr. sc.
Vesna Elveđi-Gašparović, dr. med.

9.55-10.05

10.05-10.20

Sy. Potter: dijagnostika i prognoza

izv. prof. prim. dr. sc.
Željko Duić, dr. med.

10.20-10.35

Anomalije genitalnog trakta

izv. prof. dr. sc.
Tea Štimac, dr. med.

10.35-10.50

Medikolegane i etičke dileme

prof. prim. dr. sc.
Dubravko Habek, dr. med.

10.50-11.00

11.00-11.15

Sponzorirano predavanje

Klotrimazol u trudnoći

prim. dr. sc.
Ulla Marton, dr. med.

11.15-11.30

Zbrinjavanje i liječenje novorođenčeta s urogenitalnim anomalijama

Elizabeta Ozimec, dr. med.

11.30-11.45

Pedijatrijski management urogenitalnih anomalija

prim. dr.
Martin Ćuk, dr. med.

11.45-12.00

Indikacije za kirurško liječenje anomalija urogenitalnog sustava

dr. sc.
Dino Papeš, dr. med.

12.00-12.15

Histopatološki prikaz i definitivna dijagnoza najčešćih anomalija urogenitalnog sustava

doc. dr. sc.
Monika Ulamec, dr. med

12.15-12.30

ZATVARANJE WEBINARA

Skupština Hrvatskog društva za ultrazvuk u ginekologiji i perinatologiji pri Hrvatskom liječničkom zboru

Vrijeme: 12.30-13.00

Dnevni red:

1. Otvaranje Skupštine
    2. Izbor tijela skupštine (radno predsjedništvo, zapisničar, ovjerovitelji zapisnika, verifikacijsko povjerenstvo, izborno povjerenstvo)
    3. Izvješća predsjednice, tajnika i rizničara Društva
    4. Rasprava i usvajanje izvješća
    5. Aktualna izvješća i obavijesti
    6. Zatvaranje Skupštine

U radu Skupštine mogu sudjelovati samo članovi društva koji su podmirili obveze (članarina) prema Hrvatskom liječničkom zboru.

Prijave

Za pristupanje webinaru potrebno je uplatiti kotizaciju u iznosu 100 kuna + PDV (125 kuna) na račun Hrvatskog liječničkog zbora.

Za plaćanje iz Hrvatske:
IBAN KUNSKI: HR7423600001101214818
Poziv na broj: 268 – 368
Opis plaćanja : kotizacija webinar URO

Za plaćanje iz inozemstva:
Zagrebačka banka d.d.
SWIFT: ZABAHR2X
DEVIZNI: HR5423600001500270074
Opis plaćanja : kotizacija webinar URO

Ako Vaše sudjelovanje na webinaru plaća Vaša institucija/tvrtka, onda je potrebno Računovodstvu Hrvatskog liječničkog zbora uputiti e-mail na adresu: racun@hlz.hr zatražiti R1 račun za što im je potrebno dostaviti sljedeće podatke: naziv tvrtke, adresa poštanski broj, grad, OIB.

Prijave na webinar: do 17. 12. 2021. u 13 sati na e-mail: edu@unicath.hr
Plaćanje kotizacije
: do 17. 12. 2021. u 15 sati

Nakon prijave i uplate kotizacije naši administratori će Vam poslati dodatne informacije za priključenje na ZOOM.

Prijava za webinar izvršava se slanjem e-maila na adresu: edu@unicath.hr u kojem ćete navesti sljedeće podatke:

• Ime i prezime
  • Institucija u kojoj radite
  • OIB
  • E-mail adresa s kojom ćete se spojiti na ZOOM

Navedeni podatci koristit će se isključivo u svrhu  sudjelovanja na ovom webinaru, uz poštivanje GDPR-a i važećih Etičkih kodeksa i propisa. Slanjem e-maila prihvaćate da se vaši podaci (e-mail adresa te ime i prezime) koriste isključivo u svrhu sudjelovanja na webinaru i niti u jednu drugu svrhu.

Nakon što zaprimimo prijavu, administrator će vas dodati u grupu URO za webinar. Sudionici webinara tijekom izlaganja u chatu mogu postavljati izlagačima pitanja, a moderator će ih postavljati izlagačima u vrijeme rasprave.

Programski odbor

Izv. prof. prim. dr. sc. Ingrid Marton, dr. med., Medicinski fakultet HKS-a i Odjel za sestrinstvo, predsjednica Programskog odbora
Prof. prim. dr. sc. Dubravko Habek, dr. med., Medicinski fakultet HKS-a i Odjel za sestrinstvo, član Programskog odbora
Prof. dr. sc. Dalibor Karlović, dr. med., dekan Medicinskog fakulteta HKS-a, član Programskog odbora