U organizaciji Hrvatskog katoličkog sveučilišta, Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar, Hrvatskog instituta za povijest, Fakulteta Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatskog restauratorskog zavoda, a pod pokroviteljstvom Općine Gorjani, od 19. do 21. listopada 2022. godine u Gorjanima održat će se znanstveno stručni skup “Gorjani – mjesto, ljudi, identitet, baština”. Riječ je o danas malenom mjestu sa izuzetno bogatom povijesnom baštinu (plemići Gorjanski, Gorjanska bitka sa Osmanlijama, ljelje, arheološki lokaliteti). Skup je multidisciplinarnog i interdisciplinarnog karaktera te će na njemu sudjelovati više od 30 uglednih izlagača, a priređena je izložba „Gorjani – pod suncem, pod zemljom“.
Program je na poveznici.