plakat

Dana 18. i 19. listopada 2013. godine u Slavonskom Brodu  je održan znanstveni skup s međunarodnim sudjelovanjem „Rijeka Sava u povijesti“ u organizaciji Hrvatskog instituta za povijest – Podružnice za povijest Slavonije, Srijema i Baranje u suradnji s Gradskom knjižnicom Slavonski Brod. Riječ je o znanstvenom skupu s međunarodnim sudjelovanjem na kojemu je rijeka Sava promatrana i istraživana iz raznih aspekata. Među brojnim izlagačima iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Srbije, na skupu su sudjelovala i dva profesora s Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Tako je doc. dr. sc. Hrvoje Kekez, profesor srednjovjekovne povijesti, održao predavanje „Skele knezova Babonića na rijeci Savi krajem 13. i početkom 14. stoljeća”, dok je doc. dr. sc. Ivica Miškulin, profesor suvremene povijesti, održao predavanje „Strogo kontrolirani most: o prisilnim kretanjima stanovništva preko Save kod Stare Gradiške tijekom 1990-tih“.

[cycle3]