Ženska futsal ekipa HKS-a izvrsnim partijama u prošla dva kola plasirala se u četvrtfinale Sveučilišne futsal lige!

U prošlom kolu odigranom 2. i 3. prosinca 2023. naše kolegice pobijedile su ekipu FBF-A rezultatom 3-1. Sva tri pogotka postigla je Marija Rodić kojoj je ovo već drugi prvenstveni hattrick. Marija od ove sezone nosi „desetku“ na leđima te iz utakmice u utakmicu pokazuje da taj broj zaslužuju samo pravi nogometni virtuozi. Osim što se golovima popela na drugo mjesto liste najboljih strijelkinja lige, oni su, također, pogurali HKS i do drugog mjesta u skupini. Pobjeda je još značajnija ako uzmemo u obzir da je ostvarena bez kapetanice Mije Ivanković. Njenu ulogu na terenu standardno je na sebe preuzela Lucija Pandžić kojoj, u ove tri godine postojanja ekipe, samo još nedostaje da isproba golmansku poziciju. A i čuli smo da su Mihaelu Ćurić ove sezone počeli zvati „Petković“, sami procijenite zašto…

Kao i prošle sezone, naše djevojke postigle su velik uspjeh, plasiravši se u četvrtfinale futsal lige uz sedam fakultetskih ekipa sa Zagrebačkog sveučilišta. Taj uspjeh je to veći zbog toga što nastupaju znatno oslabljene u odnosu na prošlu sezonu; neumorna radilica Paula Adamić je ozlijeđena, Katarina Užarević još se oporavlja od teške ozljede dok je Nina Rubil Matković najčešće spriječena stati na gol zbog noćnog rada u bolnici. Osim toga, kapetanica Mia Ivanković izostala je posljednje dvije utakmice radi bolesti dok je zbog sudjelovanja na psihološkoj konferenciji ovog puta nedostajao i trener Dragan Glavaš. Unatoč tome, u subotu 9. prosinca 2023. se ekipa HKS-a dostojno nosila sa studenticama Fakulteta organizacije i informatike, a na kraju je utakmica završila neriješenim rezultatom 1:1. Pomoćni trener Patrik Grubor izvrsno je vodio ekipu pogotovo stoga što je uspio konsolidirati naše redove nakon početnog vodstva FOI-a. Izjednačila je Ivana Bitunjac koja zajedno s Antonelom Srnom predstavlja veliko pojačanje HKS-ove ekipe u ovoj sezoni.

Autor teksta: prof. dr. sc. Nenad Pokos