potkomisija Dubrovnik 2016

U Dominikanskom samostanu sv. Dominika u Dubrovniku na poziv hrvatskoga člana prof. dr. sc. Željka Tanjića, rektora Hrvatskog katoličkog sveučilišta, od 9. do 12. lipnja 2016. zasjedala je Potkomisija Međunarodne teološke komisije koja radi na izradi dokumenta o slobodi vjerovanja. Pod vodstvom o. Sergea-Thomasa Bonino O.P., generalnog tajnika, teolozi iz Vatikana, Italije, Francuske, Belgije, Australije, Toga, Kanade, Južne Koreje imali su pored rada na dokumentu priliku i za upoznavanje života Crkve u Hrvatskoj, kao i dubrovačke kulturne baštine. U četvrtak, 9. lipnja Potkomisija je bila gost dubrovačkog biskupa mons. Mate Uzinića kojemu je mons. Riccardo Bollati, tajnik Komisije, u ime Predsjednika Međunarodne teološke komisije, prefekta Kongregacije za nauk vjere kardinala Gerharda Ludwiga Müllera, predao Zbirku dokumenata Kongregacije i zahvalno pismo za iskazano gostoprimstvo Potkomisiji. Članovi Potkomisije, od kojih je većina bila prvi puta u Hrvatskoj, posebnu zahvalnost iskazali su i prioru dubrovačkog samostana o. Matijasu Farkašu, O.P., koji je zajedno sa subraćom dominikancima bio izvrstan domaćin i omogućio plodonosan rad.