Hrvatsko katoličko sveučilište u organizaciji Volonterske skupine HKS-a  je ugostilo u srijedu 16. prosinca 2015.  djecu bez roditeljske skrbi iz kuće koje vode sestre karmelićanke Božanskog Srca Isusovog i Dječjeg doma A. G. Matoš, a pridružilo se i nekoliko djece djelatnika HKS-a.  Djecu je pozdravila voditeljica Volonterske skupine mag. Valentina Šipuš, a zatim su volonterke Gloria Glibo i Lucija Duvnjak odigrale igrokaz o smislu Božića. Igrokaz se svidio i malima i velikima, a zatim se prionulo radu: neki su plesali na moderne glazbene ritmove (voditeljica Nika Đuho i Valentina Smiljanec), dok je većina djece izrađivala anđele pod vještom rukom kreativne Mije Rakarić. Starija djeca su se upoznala sa Sveučilištem, a manja bojala i crtala, u čemu su im pomagale volonterke Hana Kilijan, Marija Prpa i Ana Kovačević.  Na kraju se održalo kratko, ali slatko natjecanje timova u predstavljanju i prepoznavanju životinja pod vodstvom Kristijana Sedaka, prof te je prije odlaska anđeo sa svojim suradnicima djeci poklonio poklon za uspomenu na lijepu predbožićnu večer.