Volonterska skupina Hrvatskog katoličkog sveučilišta pod vodstvom mag. Valentine Šipuš pokrenula je adventsku akciju prodaje misijskih narukvica različitih boja i značenja čijom se kupnjom pomaže u pojedinim projektima Djela Sv. Djetinjstva. Kupnjom određene boje narukvice novčano pomažete različite kategorije potrebite djeca. Tako kupnjom crvene narukvice  želi se pomoći u borbi protiv AIDS-a/malarije i ostalih bolesti od kojih djeca umiru, plava pak narukvica pomaže školovanju djece u misijskim zemljama, zelena djeci vojnicima daje slobodu i vraća im djetinjstvo, žuta daruje djeci bez roditelja radost doma u obitelji, bijela hrani gladnu djecu svijeta i kupnjom šarene podržavate rad misionara i misionarki koje pomažu djecu diljem svijeta.

Misijska-narukvica

Pozivamo vas da se uključite i podržite ovu akciju kako bismo svijet obojili veselim bojama i sačuvali život djeci diljem svijeta – rekla je voditeljica mag. Valentina Šipuš.

Crvenu, plavu, zelenu, bijelu ili šarenu narukvicu možete nabaviti po cijenu od 5 kuna, a možete ih nabaviti kod volonterki HKS-a ili mag. Valentine Šipuš, valentina.sipus@unicath.hr.