Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu 11. lipnja 2021. svečano je obilježen Dan  sveučilišta i 15. obljetnica njegova osnivanja.  Povodom te svečanosti uručena su priznanja i nagrade pojedincima koji su se istaknuli u prethodnoj godini. Na temelju prijedloga prorektora za znanost prof. dr. sc. Roberta Antolovića i prorektora za nastavu izv. prof. dr. sc. Roka Mišetića, priznanje za doprinos razvoju znanosti i nastave na Hrvatskom katoličkom sveučilištu dodijeljeno je doc. dr. sc. Anti Čartolovnom.

Doc. dr. sc. Anto Čartolovni docent je na Medicinskom fakultetu Hrvatskog katoličkog sveučilišta, voditelj uspostavnog projekta (Novi) etički i društveni izazovi digitalnih tehnologija u domeni zdravstvene skrbi Hrvatske zaklade za znanost i voditelj istraživačke grupe Laboratorija za etiku digitalnih tehnologija u zdravstvu. Doc. dr. sc. Čartolovni na natječaju u okviru programa „Projekt razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti” dobio je i doktoranda, te je suprijavitelj na nekoliko projekata u sklopu Horizon 2020 programa. Ove godine izabran je i na mjesto predsjednika Etičkog povjerenstva Sveučilišta. Doc. dr. sc. Čartolovni uspješno prenosi znanje studentima različitih znanstvenih područja na kolegijima čemu svjedoče izvrsne ocjene na studentskim anketama.