Veleposlanica Izraela u Hrvatskoj Nj. E. gospođa Zina Kalay Kleitman  i rektor HKS-a prof. dr. sc. Željko Tanjić

Veleposlanica Izraela u Hrvatskoj Nj. E. gospođa Zina Kalay Kleitman i rektor HKS-a prof. dr. sc. Željko Tanjić

Veleposlanica Države Izraela u Hrvatskoj Nj. E. gospođa Zina Kalay Kleitman posjetila je Hrvatsko katoličko sveučilište i susrela se s rektorom prof. dr. sc. Željkom Tanjićem.

Tijekom razgovora prof. dr. sc. Željko Tanjić izvijestio je Nj. E. gospođu Kleitman o svom posjetu Izraelu, posebice sveučilištima u Haifi, Jeruzalemu i Tel Avivu te memorijalnom centru Yad Vashem. Nj. E. gospođa Kleitman izrazila je u ime Veleposlanstva Države Izraela u Republici Hrvatskoj podršku budućoj suradnji sa sveučilištima u Izraelu.

Rektor Tanjić je poklonio Nj. E. gospođi Kleitman monografiju o rektorskom lancu Hrvatskog katoličkog sveučilište te primjerak znanstvenog časopisa The Catholic Historical Review iz 2015. godine u kojem je izašao članak Esther Gitman o blaženom kardinalu Alojziju Stepincu i spašavanju Židova u vrijeme Drugog svjetskog rata.

Posjet je završen razgledavanjem Sveučilišta.