Uspješno je održana 20. godišnja STS konferencija u Grazu od 2. do 4. svibnja 2022. godine pod nazivom „Critical Issues in Science, Technology and Society Studies“ kao zajednička godišna konferencija u organizaciji Odjela za Znanost, tehnologiju i društvo Instituta za interaktivne sustave i podatkovne znanosti s Tehničkog sveučilišta u Grazu, Međusveučilišnog istraživačkog centra za tehnologiju, rad i kulturu (IFZ) i Instituta za napredne studije znanosti, tehnologije i društva (IAS-STS).

U organizaciji jednog od panela sudjelovali su naši članovi znanstveno-istraživačke jedinice Digit-HeaL na Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Ispred panela “B.5 Ethics and/in Intelligent connectivity: principles, practices and governance” moderator je bila dr. sc. Ana Tomičić, a sumoderatori su bili doc. dr. sc. Anto Čartolovni i Anamaria Malešević, mag. soc. Također, naši spomenuti članovi održali su izlaganje rada pod nazivom “The missing P(iece) in ELSI research – moving past speculative ethics and reaffirming the political dimensions of digital health”.