U subotu 29. travnja 2023. polaznicima Programa za stjecanje kompetencija nastavnika, koji izvodi Hrvatsko katoličko sveučilište, uručene su potvrde o završetku Programa. Završetkom Programa polaznici su stekli 60 ETCS bodova i kvalifikaciju za rad u odgojno-obrazovnim ustanovama.

Polaznike je pozdravio i čestitao u ime nastavnika koji su izvodili nastavu tijekom njihovog obrazovanja na našem Sveučilištu voditelj Programa izv. prof. dr. sc. Krunoslav Matešić. „Ovo je 19. generacija upisanih polaznika na ovaj program koji zbog svih vas napreduje, a napredujemo i mi koji ga izvodimo. Želio bih naglasiti koliko je obrazovanje budućih profesora i nastavnika bitno za cijelu zajednicu jer bez obzira na to u kojoj se fazi obrazovanja nalazite, kontinuirano učenje je ključno za uspjeh u vašoj karijeri. Kao nastavnici imamo važnu ulogu u oblikovanju budućnosti naših učenika, studenata i zajednice u kojoj živimo, a naša sposobnost da se prilagodimo promjenama  i da budemo inovativni će sigurno imati dugotrajne i pozitivne učinke. Većina vas ovaj program je pohađala uz posao i sve druge životne obaveze – čestitam vam na vašoj predanosti, požrtvovnosti i uspjehu”, istaknuo je izv. prof. dr. sc. Krunoslav Matešić.

Prisutnima se u ime Uprave Hrvatskog katoličkog sveučilišta obratio prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić, čestitajući im što su uspješno i taj dio svog obrazovanja uspješno priveli kraju.

„U Memorandumu o cjeloživotnom obrazovanju koji je donijela Europska komisija stoji da se cjeloživotno učenje odnosi na “svaku aktivnost učenja tijekom cijeloga života radi unaprjeđenja znanja, vještina i kompetencija u okviru osobnoga, građanskog, društvenog ili profesionalnog djelovanja pojedinca”. Čestitam vam što ste se odlučili obrazovati cijelog života i sve to s ciljem da svoje znanje možete prenijeti novim generacijama. Vaše znanje, moje znanje, znanje svakog od nas u ovom prostoru, ako ostane zarobljeno samo za nas, ne vrijedi ništa! No, ako ga predate, onda time ugrađujete sebe same u svaku osobu kojoj ćete to znanje predati. Nadamo se da ste se, studirajući na našem Sveučilištu, osjećali dobro, poticajno i da ste, uz stečena znanja i vještine koji će Vas kvalificirati za rad u školama, stekli i nova poznanstva i prijateljstva te da da ćete kao nastavnici svoja znanja uspješno prenijeti svojim polaznicima kao što ste ih primili“- rekao je prorektor Štefančić.

Nakon pozdravnih govora polaznicima su svečano uručene potvrde o završetku Programa.

U ime naše akademske zajednice želimo im puno Božjeg blagoslova u njihovom budućem radu i životu!