U subotu 18. ožujka 2017. godine započeo je novi, 7. po redu, ciklus  izvođenja Programa za stjecanje kompetencija nastavnika  (model B).

Polaznicima se obratio Tajnik Sveučilišta Darko Štaudinger, prof., poželjevši polaznicima dobrodošlicu, upoznavši ih s Hrvatskim katoličkim sveučilištem i objasnivši važnost Programa riječima: “Nastavnici, profesori, sveučilišni nastavnici nalaze se na izvoru dobre budućnosti naše zemlje. Preporučam da iskoristimo svi zajedno ovu godinu u savladavanju i postizanju ishoda učenja propisanih ovim Programom i napravili smo puno za buduće generacije.”

Nakon pozdravne riječi Tajnika polaznicima se obratila voditeljica Programa dr. sc. Snježana Mališa koja je polaznike upoznala s Programom, ishodima učenja, izvedbenim planovima te mogućnostima suradnje s profesorima tijekom odvijanja Programa.

Završetkom Programa za stjecanje kompetencija nastavnika  polaznici  stječu 60 ETCS bodova i kompetencije za rad u odgojno-obrazovnim ustanovama.