iskaznicasNovina upisa u akademsku godinu 2015./2016. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu je ukidanje indeksa kao službene identifikacijske isprave.

Naime, sve studente Hrvatskog katoličkog sveučilišta, koji su u ovog ljeta upisali prvu godinu studija, s početkom akademske godine 2015./2016. kroz studij će umjesto indeksa  pratiti samo studentska iskaznica i Informacijski sustav visokih učilišta RH (ISVU).

Ono što ova novina donosi studentima jest jednostavnije studiranje i manji utrošak vremena na obavljanje administrativnih obveza.

Osim za ostvarivanje prava na subvencioniranu prehranu u studentskim menzama i za identifikaciju studenata, iskaznica će se koristiti  pri posuđivanju knjiga u Sveučilišnoj knjižnici.