U četvrtak, 31. svibnja 2012., održan je susret Rektora i studenata Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Cilj susreta bila je zajednička molitvena priprava za nadolazeće Dane otvorenih vrata HKS-a.
Taj dan ostat će zapamćen i kao dan otvorenja studentske prostorije „Bukse“. Rektor je, u prisustvu studenata, predavača i zaposlenika Sveučilišta prostoriju službeno otvorio svečanim rezanjem vrpce. Zajedno sa studentskim predstavnikom druge godine, Ivanom Karlovićem, otkrio je i logo Sveučilišta oslikan na zidu studentske prostorije zidu te tom prilikom nahranio i prvog stanovnika Studentske prostorije – studentsku ribicu Luksicu.
Veliko hvala svim vrijednim studentima koji su uložili svoje vrijeme i trud za uređenje Studentske prostorije.