Druga europska konferencija Formacija i prevencija – Moć kao služenje, u organizaciji Hrvatske biskupske konferencije (HBK) i Sveučilišta, uz podršku Kongregacije za kler, Centra za zaštitu djece na Papinskom sveučilištu Gregoriana, Vijeća europskih biskupskih konferencija, znanstveno supokroviteljstvo Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te materijalnu podršku zaklada „Renovabis“ i „Kirche in Not“, na HKS-u održana je od četvrtka 19. do nedjelje 22. rujna. Sudjelovali su stručnjaci laici, biskupi, svećenici, redovnice i redovnici, rektori bogoslovija iz Italije, Hrvatske, Albanije, Bjelorusije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Malte, Njemačke, Slovačke, Slovenije, Španjolske, Velike Britanije, Ukrajine i Islanda, posebnost Konferencije je, uz znanstvena i stručna predavanja s radionicama u grupama i plenarnim diskusijama, integracija vremena za promišljanje i molitva na četiri jezika: engleskome, talijanskome ukrajinskome i hrvatskome. Doc dr. sc. Josip Bošnjaković je bio koordinator Druge europske konferencije.

Više na poveznici.