Sveučilišni odjel za sestrinstvo Hrvatskog katoličkog sveučilišta organizirao je u srijedu, 8. svibnja 2024. od 9 do 13 sati edukativnu radionicu pod naslovom “Kako mentorirati završni/diplomski rad i objaviti članak iz tog rada”. Radionicu je vodila prof. dr. sc. Livia Puljak, dr. med., koja je kroz svoju akademsku karijeru mentorirala 69 disertacija i u suradnji sa studentima objavila 92 znanstvena članka u međunarodnim časopisima. U prvom dijelu, profesorica Puljak je obradila niz ključnih tema vezanih za mentoriranje završnih i diplomskih radova, uključujući važnost njihova objavljivanja u akademskim časopisima. Diskusija je također obuhvatila vrste završnih i diplomskih radova, komunikaciju s studentima, postavljanje granica, te korištenje alata umjetne inteligencije u akademskom radu.

Predavanje je također pokrivalo planiranje objavljivog istraživanja, etičke smjernice za objavljivanje prema COPE preporukama, mogućnosti objavljivanja više članaka iz jedne disertacije, uključivanje ko-autora, i generalne savjete za planiranje istraživanja i pisanje znanstvenog članka. Nakon predavanja, sudionici su sudjelovali u praktičnoj vježbi na računalima s temom kako pronaći ideje za nova istraživanja. Ova radionica pružila je sudionicima vrijedne uvide i alate koji će zasigurno pridonijeti njihovom uspjehu u akademskom mentoriranju i objavljivanju znanstvenih radova, a događaj je još jednom istaknuo predanost Hrvatskog katoličkog sveučilišta kao integriranog sveučilišta u unaprjeđenju akademske izvrsnosti i profesionalnog razvoja svojih djelatnika.