U ponedjeljak, 29. lipnja 2020. u prostorima Ministarstva znanosti i obrazovanja potpisano je deset ugovora za istraživanje, razvoj i inovacije kojima se hrvatskim visokoškolskim ustanovama dodjeljuje oko 43 milijuna kuna bespovratnih sredstava.

Hrvatskom katoličkom sveučilištu dodijeljeno je 1.1. milijun kuna za projekt znanstvene infrastrukture Instituta za kompleksne sustave. U ime Hrvatskog katoličkog sveučilišta svečanom potpisivanju ugovora  “Priprema IRI infrastrukturnih projekata” prisustvovao je prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić koji je potpisao ugovor u ime rektora Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željka Tanjića.

Sredstva se dodjeljuju iz poziva „Priprema IRI infrastrukturnih projekata” koji je sufinanciran iz Europskog fonda za regionalni razvoj u sklopu „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.”, a omogućit će visokim učilištima dogradnju prostora za razvoj znanosti i financiranje projekata i nabavu vrhunske opreme za laboratorije.