Tracey Rowland, teologinja sa Sveučilišta Notre Dame iz Australije posjetila je 6. prosinca 2023. godine Hrvatsko katoličko sveučilište. Sastala se s rektorom HKS-a prof. dr. sc. Željkom Tanjićem, koordinatorom Katedre za teologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta izv. prof. dr. sc. Zoranom Turzom te doc. dr. sc. Odilonom Singboom. Svrha njezinog posjeta bila je razgovor oko jačanja suradnje ovih dvaju sveučilišta na različitim razinama, posebice u području teoloških istraživačkih tema koje povezuju teologe s obje institucije. Profesorica Rowland bila je članica Međunarodne teološke komisije u razdoblju od 2014. do 2019. godine, a 2020. godine dobitnica je prestižnog priznanja “Ratzingerove nagrade” zajedno s filozofom Jean Luc Marionom, postavši tako tek treća žena u povijesti koja je dobila tu nagradu i prva osoba iz Australije.