U ponedjeljak, 16. travnja 2012. godine u prostorijama Hrvatskoga katoličkog sveučilišta, upriličeno je druženje s vjeroučiteljima grada Zagreba i uže zagrebačke okolice. Cilj susreta bilo je predstavljanje studijskih programa na HKS-u i poziv na suradnju s ciljem dostavljanja naših letaka i plakata maturantima i upoznavanja maturanata s našim Sveučilištem. Organizacija ovog susreta ne bi bila moguća bez svesrdne suradnje prof. dr. sc. Valentine Mandarić, predstojnice Ureda za vjeronauk u školi i njenih suradnica, gđe. Ivanke Petrović i gđe. Sanje Plevko, na čemu im i ovim putem od srca zahvaljujemo. Posebno nam je drago što se svojim vjeroučiteljima pridružilo i nekoliko maturanata koji su zainteresirani za studijske programe na HKS-u te su svojom nazočnošću dali poseban pečat ovome susretu. Nakon kratke uvodne meditacije koju je pripremila prof. dr. sc. Valentina Mandarić i pozdrava našeg Rektora, nazočnima je premijerno prikazan promotivni film o HKS-u. Zatim je Rektor progovorio o povijesti, sadašnjem stanju i planovima za budućnost našega Sveučilišta. Posebno je istaknuo važnost ovakve suradnje, zahvalio vjeroučiteljima na njihovom trudu i radu sa srednjoškolcima te ih potaknuo da svojim učenicima govore o našem Sveučilištu i mogućnostima koje ono pruža za mlade koji žele studirati na Sveučilištu koje pored znanstvene dimenzije posebnu pozornost posvećuje odgoju cjelovite osobe na katoličkoj tradiciji i duhovnosti. Nakon toga su vjeroučitelji preuzeli promotivne materijale i s Rektorom obišli zgradu Sveučilišta i tako stekli uvid u mogućnosti koje ono pruža za dobar studij.

Radosni smo i zahvalni na potpori koju su nam vjeroučitelji pružili i veselimo se budućoj suradnji.