U četvrtak 11. travnja 2024. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u povodu obilježavanja Dana Sveučilišnog odjela za komunikologiju blagoslovljen je suvremeno uređen televizijski studio.

Televizijski studio blagoslovio je i svečano otvorio vlč. dr. sc. Mladen Horvat, župnik Župe Naše Gospe Kraljice Hrvata iz Toronta u Kanadi. On je zajedno sa svojim župljanima zadnjih deset godina u stalnom kontaktu s našim Sveučilištem i tijekom godina prikupljani su dobrovoljni prilozi župljana za potrebe našeg Sveučilišta. Najveći dio sredstava financiran je upravo za opremu radijskog studija, koji je blagoslovljen i stavljen studentima na raspolaganje u svibnju 2022. godine, te televizijskog studija.  Ukupna vrijednost dosadašnjih donacija iznosi 320.000 eura. Ovim financijskim sredstvima opremljene su četiri montaže, radijska i televizijska režija, radijski i televizijski studio, a kupljena je i druga audio i vizualna oprema poput digitalnih diktafona, fotoaparata i četiri televizijske kamere, pokretnog audio-pulta i daljinski upravljive kamere pomoću kojih se mogu realizirati izravni prijenosi. U tijeku izgradnje i opremanja televizijskog studija sudjelovale su tvrtke Sollicitudo d.o.o., AVC d.o.o., a tehničku i stručnu pomoć  u osposobljavanja televizijskog studija dao je Mihovil Varenica, voditelj tehnike na Hrvatskom katoličkom radiju. Cijeli projekt koordinirao je doc. dr. sc. Anto Mikić, zamjenik pročelnika Sveučilišnog odjela za komunikologiju.

„Naš televizijski studio kao i radijski studio dio je cjelokupnog napora naše akademske zajednice da našim studentima komunikologije omogućimo kvalitetne uvjete za studiranje uz uporabu vrhunske opreme uvjeta kako bi svoja znanja iz teorije na najbolji način mogli povezati i pretočili u vještine koje su im neophodne za njihov budući poziv. Vjerujemo da će radijski i televizijski studio biti također jedna od prednosti našeg Sveučilišta za odabir studija budućih studenata. Zahvaljujem svima koji su sudjelovali u izgradnji i opremanju televizijskog i radijskog studija, posebice vlč. dr. sc. Mladenu Horvatu i župljanima u Župi Naše Gospe Kraljice Hrvata iz Toronta koji su prepoznali važnost ovog projekta“ – istaknuo je prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Vlč. dr. sc. Mladen Horvat rekao je za medije kako je važno da se mladi razvijaju u skladu sa zahtjevima modernog svijeta. „Tako su i studenti na Hrvatskom katoličkom sveučilištu vrijedni svakog ulaganja jer su oni budućnost. Važno je ulaganje u infrastrukturu, u zgrade i u opremu, ali važnije je ulagati u ljude koji će biti sposobni jednog dana preuzeti institucije u našoj Domovini Hrvatskoj. Smatramo da su radijski i televizijski studio važni kako bi studenti stekli potrebna znanja i kako bi se jednog dana mogli uključiti u medijski prostor našeg društva.“

Ovom prigodom vlč. dr. sc. Mladen Horvat primio je prigodni dar i zahvalnicu Sveučilišta.

Suradnja na opremanju radijskog i televizijskog studija nije jedini način potpore koju pružaju vlč. Mladen Horvat i njegovi župljani Hrvatskom katoličkom sveučilištu, već se ona očituje na različite načine. Svećenici koji rade na Sveučilištu često dolaze u ispomoć na župu Naše Gospe Kraljice Hrvata, predvode slavlja i drže edukacije. Profesori sa Sveučilišta dolaze u Župu i održavaju predavanja i sudjeluju na tribinama. Ponosni smo također što su župljani Župe Naše Gospe Kraljice Hrvata prepoznali fotografske talente na našem Sveučilištu. Tako su ove godine po deseti put glavni sponzor fotografskog natječaja za studente. Tema ovogodišnjeg natječaja su ljepote i ranjivost prirode.