U petak, 1. prosinca 2023. studenti druge godine sveučilišnog prijediplomskog studija povijesti, dvopredmetnog studija povijesti i sociologije te povijesti i teološko-religijskih znanosti prisustvovali su interdisciplinarnom znanstvenom skupu Antika u hrvatskoj kulturi, umjetnosti i književnosti u ‘dugom’ 18. stoljeću koji se održao u prostorijama Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža. Znanstveni skup organizirala je grupa IGOS (Istraživačka grupa za proučavanje 18. stoljeća u hrvatskim zemljama) i trajao je od 30. studenog do 3. prosinca.

Posjet skupu odvio se u sklopu kolegija Ranonovovjekovna povijest, a kolegice i kolege imali su prilike aktivno sudjelovati u raspravama. Studenti su skup posjetili u pratnji nastavnika sa Sveučilišnog odjela za povijest HKS-a – doc. dr. sc. Valentine Janković kao članice grupe IGOS, doc. dr. sc. Stipe Ledića kao izlagač na skupu s temom Latinski jezik dvorskog agenta Josipa Keresturija i višeg asistenta dr. sc. Filipa Hrena.