Studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija Komunikologije, smjera Novinarstvo i interkulturalna komunikacija, posjetili su 20. studenog 2023. Hrvatsku katoličku mrežu (HKM).

Studente je dočekao glavni urednik HKM-a dr. sc. Siniša Kovačić koji je studentima predstavio dinamiku uredništva Hrvatskog katoličkoga radija (HKR), Informativne katoličke agencije (IKA) i HKM-a. Predstavio je posao urednika te koje su poteškoće, ali i prednosti, rad svakog medija te uloge novinara. Kovačić je objasnio kako se rad na katoličkim medijima ne razlikuje od rada u svjetovnim medijima. Istaknuo je kako se obrađuju teme iz kulture, glazbe pa čak i sporta samo što je veći naglasak na vjeri i religijskim temama.

Jedna od novina na Hrvatskoj katoličkoj mreži je postavljanje izravne komunikacije s Vatikanom kako bi suradnja i prenošenje važnih vijesti bilo lakše i jednostavnije. Također, novost je pokretanje televizijskog studija. „Plan je krajem iduće kalendarske godine pokrenuti novi televizijski studio koji će se fokusirati na snimanje sadržaja, ali ne i emitiranje“, izjavio je glavni urednik Kovačić.

Studente je posjetio i v. d. ravnatelja Hrvatske katoličke mreže, doc. dr. sc. Krunoslav Novak koji je studentima uputio motivacijske riječi, potporu u pisanju diplomskog rada i budućem zaposlenju.