Studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija Komunikologije u ponedjeljak 15. siječnja 2024., u sklopu kolegija Izvješćivanje o vjerskim temama i Međureligijski dijalog, posjetili su Islamski centar u Zagrebu. U posjetu su sudjelovali i studenti Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Studente je dočekao glavni imam zagrebačke džamije, kurra hafiz Aziz ef. Alilij koji je predvodio razgledavanje džamije i centra. Ukratko je opisao studentima rad centra te su studenti nazočili popodnevnoj molitvi. Glavni imam je studentima u razgovoru predstavio islamsku zajednicu u Hrvatskoj i nauk islama te kako se postaje hafiz, pojasnio je specifičnosti halal prehrane te kako je ona različita od košer prehrane, a dotaknuo se i odnosa kršćanstva i islama, kao i odnosa islama i drugih religija te žena u islamu.