U okviru terenske nastave iz kolegija Područno (sektorsko) izvještavanje za tisak i web, studenti treće godine sveučilišnog prijediplomskog studija komunikologije Hrvatskog katoličkog sveučilišta (HKS) posjetili su u ponedjeljak 30. listopada 2023. sjedište Hrvatske narodne banke (HNB) u Zagrebu.

Studentima, koji su bili u pratnji višeg asistenta dr. sc. Ivana Uldrijana, dobrodošlicu je poželjela direktorica Centra za posjetitelje HNB-a mr. sc. Dejana Rebernik, koja je ukratko predstavila i povijest zgrade u kojoj je smještena središnja hrvatska banka. Domaćini su za studente HKS-a organizirali i dva predavanja o aktualnim temama. Savjetnik u Direkciji za ekonomske analize HNB-a Marko Luketina govorio je o učincima uvođenja eura na kretanje opće razine cijena u Hrvatskoj na početku 2023. godine, a savjetnik u Uredu za praćenje zaštite potrošača HNB-a Josip Pintarić održao je predavanje o temi: „Zaštita potrošača – institucije i tržišta“.