Studenti treće godine sveučilišnoga prijediplomskoga studija komunikologije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta (HKS) posjetili su u petak 24. studenoga 2023. Hrvatski sabor.

FOTO: Petra Sokolić, Moj faks

Studenti su obišli zgradu Sabora kojom ih je provela organizatorica posjeta, voditeljica Službe za građane dr. sc. Sanja Šurina, progovorivši o povijesti zgrade te parlamentarnoj povijesti u Hrvatskoj.

Na susretu sa saborskim zastupnicima – na koji su se odazvali Davor Bernardić (Socijaldemokrati) i Nikola Grmoja (Most) – budući su medijski djelatnici i stručnjaci za odnose s javnošću sabornicima postavljali pitanja iz različitih područja unutarnje i vanjske politike, a poseban su interes pokazali za demografska pitanja.

Posjet je organiziran kao terenska nastava iz kolegija Područno (sektorsko) izvještavanje za tisak i web, a studente je vodio viši asistent dr. sc. Ivan Uldrijan.