U srijedu, 8. svibnja 2024. studenti prve godine sveučilišnog prijediplomskog studija povijesti te sveučilišnog dvopredmetnog studija povijesti i sociologije pod vodstvom dr. sc. Filipa Hrena, višeg asistenta na Sveučilišnom odjelu za povijest, posjetili su festival povijesti – Kliofest koji se održava u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Ondje su imali priliku poslušati predstavljanje nove znanstvene monografije dr. sc. Rudolfa Barišić s Hrvatskog instituta za povijest pod naslovom Od Pečuha do Fojnice: korespondencija fra Bone Perišića.

Vrijedi istaknuti kako su osim predstavljanja studenti mogli razgledati prigodne izložbe te pronaći znanstvenu literaturu po promotivnim cijenama, ali i susresti kolege s viših godina koji su ondje marljivo volontirali.