Dana 10. lipnja 2017. u sklopu znanstvenoistraživačkog projekta Drugost kao društvena i kulturna odrednica hrvatske prošlosti studenti Juro Bijelić, Jelena Pavković, Berislav Šepak, Paula Vuković i Karla Žagi krenuli su s profesorima doc. dr. sc. Ivanom Majnarićem, doc. Tomislavom Kuzmanovićem sa Sveučilišta u Zadru i voditeljem projekta doc. dr. sc. Lukom Šešom na trodnevno studijsko putovanje u Bosnu i Hercegovinu. Tijekom putovanja studenti i profesori posjetili su Svetište Majke Božje u Olovu gdje su se susreli s čuvarem svetišta fra Ilijom Božićem. U Sarajevu su se susreli s monsinjorom Matom Zovkićem koji im je približio cilj i djelovanje Međureligijskog vijeća u Bosni i Hercegovini. Nakon posjeta Staroj pravoslavnoj crkvi u Sarajevu susreli su se s o. Vanjom Jovanovićem, a u Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji u Visokom razgovarali su s vikarom fra Ivanom Nuićem. Tijekom putovanja posjetili su i brojne znamenitosti, muzeje i mjesta pijeteta.

doc. dr. sc. Luka Šešo
Odjel za sociologiju