U ponedjeljak 22. siječnja 2024. studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija sociologije Hrvatskog katoličkog sveučilišta sudjelovali su na studentskoj debati o državnom proračunu. Na završnom predavanju kolegija Osnove proračuna studenti aktivno prezentiraju stečena znanja i debatiraju o društvenim aktualnostima s posebnim naglaskom na ekonomska i politička zbivanja koja se ogledaju kroz izglasavanje državnog proračuna kao najvažnijeg dokumenta u Hrvatskom saboru.

Pod stručnim vodstvom doc. dr. sc. Romana Šubića i voditeljice godišta dr. sc. Nike Đuho studenti su kritički raspravljali o zadanoj temi, a prema mišljenju cjelokupnog auditorija izdvojilo se troje studenata koji su bili najbolji u svojim ulogama. Prvo mjesto zauzela je Helena Kuharić u ulozi ministrice regionalnoga razvoja i fondova EU, drugo mjesto pripalo je Karli Arar u ulozi ministrice zdravstva, a trećenagrađeni je Dominik Vuksan u ulozi ministra poljoprivrede. Osim spomenutih troje studenata, čestitke upućujemo i svim ostalim studentima na njihovom doprinosu u konstruktivnoj raspravi te im želimo puno uspjeha u nastavku studija.