Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu održao se u četvrtak 1. rujna 2016. godine sastanak izaslanstava Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Veleučilišta VERN’ koja su predvodili prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor HKS-a, gospodin Branko Štefanović, predsjednik Upravnog vijeća VERN’a i prof. dr. sc. Vlatko Cvrtila, dekan VERN’a.

Sastanku su također prisustvovali prorektori HKS-a prof. dr. sc. Gordan Črpić, prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić, izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič, zatim Darko Štaudinger, prof., tajnik Sveučilišta, voditelj Ureda za projekte, infrastrukturne projekte i razvoj dr. sc. Hrvoje Meštrić i član Upravnog vijeća i zamjenik glavnog direktora VERN’a Ivo Ivančić.

Tijekom sastanka izaslanstva su međusobno predstavila obje obrazovne ustanove i njihov rad i razvoj te su razgovarali o mogućnoj budućoj suradnji.