„Godine teorije, sada praksa“ naziv je panela i interaktivne radionice koje je u četvrtak, 25. travnja 2024., organizirao klub studenata Sveučilišnog odjela za komunikologiju Protagonisti. Na panelu su gostovali Antonia Ćosić, novinarka Hrvatske radiotelevizije, Rikardo Stojkovski, novinar RTL-a te Gordan Turković, izvršni direktor CTA komunikacija. Studenti su imali priliku čuti koje su to vještine potrebne u praksi, koje se zablude često vežu uz odnose s javnošću i novinarstvo, kako izgleda jedan dan u struci, ali i koje sve prilike struka nudi mladima.

Kolege Stojkovski i Turković održali su interaktivnu radionicu simuliranja krizne situacije iz perspektive odnosa s javnošću i novinarstva. Studenti su se pod vodstvom dvojice profesionalaca našli u ulogama komunikacijskih stručnjaka te su se suočili s izazovima s kojima se novinari i stručnjaci za odnose s javnošću susreću u kriznim situacijama. Radionica im je omogućila da kroz timski rad i suradnju s kolegama dođu do kreativnih rješenja, ali i da od iskusnih predavača nauče kako u takvim situacijama postupati.