Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu održat će se u petak 17. travnja 2015. prvi susret ravnatelja katoličkih osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj i ravnatelja katoličkih školskih centara u Bosni i Hercegovini.

Susret če započet svetom misom  koju će u 9 sati u Sveučilišnoj kapelici predvoditi mons. Pero Sudar, pomoćni biskup vrhbosanski i promicatelj Sustava katoličkih škola za Europu. Nakon svete mise i razgledanja sveučilišta uslijedit će radni dio koji će započeti s predavanjem rektora Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željka Tanjića pod nazivom „Katolički identitet i izazovi suvremenog školstva“.  Nakon predavanja je predviđena diskusija i razmjena iskustava. Razgovarat će se o ukorijenjenosti identiteta na evanđeoskim vrednotama koje oblikuju za izvrsnost i cjelovito odgajaju unutar cjeloživotnog učenja. Jedan od važnih ciljeva susreta bit će i međusobna suradnja i povezivanje katoličkih škola i Hrvatskog katoličkog sveučilišta.