U četvrtak 10. veljače u 14 sati molitvom u Sveučilišnoj kapeli obilježena je ura preminuća našeg nebeskog zaštitnika blaženog Alojzija kard. Stepinca. Molitvu ispred slike blaženog Alojzija predvodio je sveučilišni kapelan, a prisustvovali su studenti i zaposlenici Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Nagovor koji svjedoči o posljednjim trenutcima Blaženika prema tekstu Alekse Benigar pročitao je izv. prof. dr. sc. Zoran Turza, dok je dr. sc. Dominik Borna Ćepulić pročitao nekoliko misli Blaženog Alojzija kard. Stepinca iz njegove oporuke. Desetinu krunice predvodio je doc. dr. sc. Karlo Filipan, a molitvu vjernika pročitala je Silvija Fabijanković, voditeljica Odjela za financijsko poslovanje i analizu.

Članovi sveučilišne zajednice HKS-a pri završetku ure preminuća zajedno su molili Litanije bl. Alojzija Stepinca i molitvu za njegovo proglašenje svetim.