Na sjednici Odbora za podjelu državnih nagrada za znanost održanoj 20. rujna 2018. godine donesena je Odluka o dodjeli državnih nagrada za znanost za 2017. godinu.

Nagradom za životno djelo, područje humanističke znanosti, nagrađen je prof. dr. sc. Emilio Marin, prorektor za međunarodne odnose na Hrvatskom katoličkom sveučilištu.

Prorektoru Marinu čestitamo od srca u ime cijele akademske zajednice.

Prema Ministarstvu znanosti i obrazovanja državne nagrade za znanost dodjeljuje Republika Hrvatska za iznimno važna dostignuća u znanstvenoistraživačkoj djelatnosti, za proširenje znanstvenih spoznaja i za znanstvena ostvarenja u primjeni rezultata znanstvenoistraživačkog rada, koja su postigli znanstvenici, istraživači i znanstveni novaci. Zakonom o hrvatskim državnim nagradama za znanost predviđena je dodjela četiriju vrsta državnih nagrada za znanost. To su nagrada za životno djelo, godišnja nagrada za znanost, godišnja nagrada za popularizaciju i promidžbu znanosti i godišnja nagrada za znanstvene novake.

Nagrada za životno djelo podjeljuje se istaknutim znanstvenicima za cjelokupan znanstvenoistraživački rad koji predstavlja osobni doprinos proširenju znanstvenih spoznaja i primjeni rezultata rada znanstvenoistraživačke djelatnosti. Svake godine može se podijeliti do šest nagrada za životno djelo

Popis dobitnika godišnjih nalazi se na linku.