Profesorica Ćurković Nimac sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta provodi zimski semestar u akademskoj godini 2023./2024. na University of Notre Dame, South Bend, pored Chicaga, pri Nanovic Institute for European studies. Uz susrete sa studentima, profesorica Ćurković Nimac radi na istraživanju koje povezuje etiku i studije pamćenja, posebno utjecaje novih tehnologija na pamćenje. Osim s kolegama na Nanovicu, razgovarala je i o mogućoj suradnji na Sveučilištu s kolegama na Kroc Institute for International Peace Studies te kolegama u Notre Dame-IBM Technology Ethics Lab. Profesorica se susrela i s predsjednikom Sveučilišta, profesorom fr. Johnom Jenkinsom.

Profesorica Ćurković Nimac je također postala članica međunarodne istraživačke radne skupine Pamćenje i Identitet (Memory and Identity), pri Svjetskoj Federaciji katoličkih sveučilišta (IFCU). Uz profesoricu Ćurković Nimac s Hrvatskog katoličkog sveučilišta, članovi radne skupine dolaze s idućih sveučilišta: Universidade Católica Portuguesa (Portugal); University of Notre Dame (Australia); Institute of St Paul (Cambodia); University of St Joseph, Macau (China); Notre Dame-Louaize University (Lebanon); University of St. Tomas (Philippines) i University of St Mary (UK).