Prof. dr. sc. Luka Šešo sa Sveučilišnog odjela za sociologiju u četvrtak 21. prosinca 2023. dobio je Godišnju nagradu „Milovan Gavazziˮ za 2022. godinu. Nagradu je dobio u kategoriji znanstvenoga i nastavnog rada za autorsku knjigu Krsnik između mita i zbilje. Kulturnoantropološke strukture jednog tradicijskog vjerovanja (Zagreb: Hrvatsko etnološko društvo, Hrvatsko katoličko sveučilište, 2022.).

Hrvatsko etnološko društvo od 2003. godine dodjeljuje Godišnju nagradu za izuzetan i trajan doprinos u promicanju etnološke struke. Nagrada nosi ime po hrvatskom etnologu svjetskoga ugleda Milovanu Gavazziju (Gospić, 18. ožujka 1895. – Zagreb, 20. siječnja 1992.). Čestitamo profesoru Šeši na dobivenoj nagradi!