Državni stručni skup za učitelje i profesore povijesti u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO) Republike Hrvatske pod vodstvom višeg savjetnika za povijest Timura Križaka, prof., održan je u četvrtak, 1. srpnja, putem video-veze preko platforme Zoom. U radu skupa naslovljenog „Stjepan Radić i seljački pokret“, nastavnicima je predavanje održalo desetak znanstvenika, sveučilišnih nastavnika i stručnjaka.

S Hrvatskog katoličkog sveučilišta u radu skupa sudjelovao je izv. prof. dr. sc. Mario Kevo, pročelnik Odjela za povijest, koji je učiteljima i nastavnicima održao 45-minutno predavanje naslovljeno „Bezustavno razdoblje, Stjepan Radić i Vidovdanski Ustav“. Osim pročelnika Keve, u radu skupa sudjelovali su i izlagači s Hrvatskog instituta za povijest, Agencije za odgoj i obrazovanje, Filozofskog fakulteta i Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.