Izv. prof. dr. sc. Mario Bara, pročelnik Sveučilišnog odjela za sociologiju i prof. dr. sc.  Jasna Ćurković Nimac sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju sudjelovali su 8. veljače 2024. na godišnjem sastanku Znanstvenog vijeća za znanstvena istraživanja (CSR) održanom u sjedištu Svjetske federacije katoličkih sveučilišta (IFCU) u Parizu. Vijeće kojim predsjedava prof. dr. sc. Pierre Vercauteren s Katoličkog sveučilišta u Louvainu u Belgiji sastoji se od predsjednika i delegata iz IFCU-ovih međunarodnih istraživačkih grupa (IRG)).

Nakon uvodnih riječi profesora Vercauterena i osvrta na prethodni susret Znanstvenoga vijeća IFCU predstavnici istraživačkih skupina predstavili su aktivnosti i planove za tekuću godinu. Unutar Social science research grupe predstavljena je konferencija održana u listopadu 2023. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu i novi članovi istraživačke grupe: Veronica Riniolo, Italija, Augusto Castro-Carpio, Peru i Mario Bara, Hrvatska. Konferencija u Zagrebu bila je prva koju je istraživačka skupina održala od pandemije COVID 19. Za svoju sljedeću konferenciju, koja će se održati 2025. godine, radna skupina predložila je Papinsko katoličko sveučilište iz Perua u Limi. Predložena je tema konferencije  “War, Conflict, and Forced Migration of Youth”. Profesorica Ćurković Nimac predstavljala je međunarodnu istraživačku IRC Memory and Identity te ostvarene aktivnosti i planove u tekućoj godini. Ova istraživačka grupa se sastoji od članova iz osam zemalja, a imaju za cilj pripremiti međunarodnu znanstvenu konferenciju koja će se održati 2025. godine u Meksiku prilikom Generalne skupštine IFCUa.

Jedan od zaključaka je bio da se neovisno o temama istraživačkih grupa pokuša potaknuti interdisciplinarnost koja često ostaje deklarativno izražena, ali neprovedena u aktivnostima istraživačkih grupa. Jasna Ćurković Nimac vodit će radnu skupinu koja će sastaviti pozivno pismo za konferenciju IFCU-a koja bi se trebala održati iduće godine u Rimu, a Mario Bara je dobio zaduženje da vodi radnu skupinu koja će sastaviti policy prijedlog IFCU-u o istraživačkim smjernicama za katolička sveučilišta s rokom do sredine svibnja 2024. Sljedeći godišnji sastanak dogovoren je za 6. veljače 2025. u sjedištu IFCU-a u Parizu.