U petak 10. ožujka 2017. godine na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u dvorani “Blaženi Alojzije kard. Stepinac” predavanje “Raskid s klasičnom filozofijom pomoću semantičke revolucije“ održala je prof. dr. sc. Maja Lukač Stier . Predavanjem je prof. dr. sc. Stier nastojala prikazati Hobbesov novi filozofski model kojemu je primarni cilj bio nadići Aristotelovu i Skolastičku filozofsku tradiciju. Novi filozofski model Hobbes bazira na tri klasična pojma natura, ars i ratio mijenjajući njihovo semantičko značenje. Na osnovu detaljne analize konceptualne razlike između tih pojmova u klasičnoj filozofiji i u Hobbesovu novom filozofskom modelu Prof. dr. sc. Stier predstavlja zapravo prekretnicu u obliku semantičke revolucije, koja je doprinijela raskolu između filozofije Novog vijeka i klasične filozofske misli. Štoviše Hobbesova revolucija je, kako zaključuje prof. dr. sc. Stier, ostavila neizbrisivi trag na povijest filozofije isto tako kao što je Kopernikova revolucija ostavila na svijet znanosti.

Tekst predavanja nalazi se na linku.