Doc. dr. sc. Krunoslav Novak sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta održat će predavanje „Percepcija sv. Marka Križevčanina u (hrvatskoj) javnosti“ u sklopu dvotjednih dana sv. Marka Križevčanina u križevačkoj župnoj crkvi sv. Ane na blagdan Male Gospe u petak 8. rujna 2023.

Predavanje će se održati nakon mise u 19.00 sati koju će u župnoj crkvi sv. Ane također predvoditi mons. Krunoslav Novak, a misno slavlje će glazbeno popratiti zbor mladih križevačkih župa „Crisinus“.

U sklopu programa bit će održan i poetsko-glazbeni recital „Svetom Marku Križevčaninu u čast“.

Organizatori su Udruga za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“ i župa sv. Ane Križevci.