Simpozij  "International Marketing Ethics and Corporate Social Responsability: Fifth Academic Symposium", University of Notre Dame, South Bend, USA

Simpozij “International Marketing Ethics and Corporate Social Responsability: Fifth Academic Symposium”, University of Notre Dame, South Bend, USA

Doc dr. sc. Jasna Ćurković Nimac s Odjela za komunikologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta sudjelovala je na interdisciplinarnom simpoziju “International Marketing Ethics and Corporate Social Responsability: Fifth Academic Symposium” koji se održavao od 2. do 4. travnja 2017. na Sveučilištu Notre Dame, South Bend (pokraj Chicaga). Simpozij su sponzorirali Nanovic Institute za Europske studije i Sveučilište Notre Dame, Mendoza College of Business.

Doc. dr. sc. Jasna Ćurković Nimac: The Ethics of advertising to children. The case of Croatia.

Doc dr. sc. Jasna Ćurković Nimac održala je predavanje “The Ethics of advertising to children. The case of Croatia.”. Rad nastao u koautorstvu s izv. prof. dr. sc. Jerkom Valkovićem, pročelnikom Odjela za komunikologiju i Leali Osmančević, mag. comm., asistenticom na istom odjelu govori o etičkim obilježjima oglašavanja usmjerenog na djecu, zakonodavnim i pravnim okvirima regulacije oglašavanja u Hrvatskoj te djeci kao posebnoj medijskoj publici za oglašivačku industriju. Također, rad analizira stereotipizaciju siromaštva i portretiranje obitelji kroz primjere reklama u Hrvatskoj te pojašnjava koncept medijske pismenosti s naglaskom na važnost kritičkog promišljanja i analize oglasa s kojima se djeca susreću u različitim medijskim sadržajima.

Profesor A. James McAdams, direktor Nanovic Instituta za Europske studije, susreo se s docenticom Ćurković Nimac te najavio svoj dolazak na naše Sveučilište u svibnju, kada se održava rektorska konferencija “Hope in Future” koje organizira Hrvatsko katoličko sveučilište u suradnji s Nanovic Institutom za Europske studije.

Prof. dr. sc. James Mc Adams i doc. dr. sc. Jasna Ćurković Nimac