Dragi studenti, nastavnici i djelatnici,

poznato vam je da je 15. travnja nadbiskup koadjutor mons. Dražen Kutleša postao zagrebački nadbiskup.

Ovo je promjena koje se na izravan način tiče čitave naše nadbiskupije, a samim time i našeg Hrvatskog katoličkog sveučilišta koje je ovim imenovanjem u osobi mons. Kutleše dobilo i novog velikog kancelara.

U duhu povezanosti i zajedništva nastavit ćemo njegovati molitvu, zauzetost i suradnju s novim velikim kancelarom, koji će u svom djelovanju i vođenju čitave nadbiskupije zasigurno raditi i na napretku, očuvanju i rastu naše sveučilišne zajednice.

Stoga vas ovim putem pozivamo na euharistijsko slavlje prigodom preuzimanja službe zagrebačkoga nadbiskupa mons. Dražena Kutleše u subotu 29. travnja 2023. godine s početkom u 10 sati u Bogoslužnome prostoru blaženoga Alojzija Stepinca (Kaptol 28).

Ovo je lijepa prilika da na vidljiv i konkretan način, kao sveučilišna obitelj, svojim prisustvom iskažemo podršku, radost i blizinu našem novom nadbiskupu i velikom kancelaru.

U nadi da ćete se odazvati ovome pozivu i želeći svako dobro i obilje Božjeg blagoslova, od srca vas pozdravljamo.

prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor
vlč. Branimir Jagodić, sveučilišni kapelan