U srijedu 18. travnja 2012. godine u Zadru je potpisan Sporazum o suradnji između Hrvatskoga katoličkog sveučilišta i Sveučilišta u Zadru. Dokument su potpisali rektori sveučilištâ prof. dr. sc. Ante Uglešić i prof. dr. sc. Željko Tanjić. Sporazumom se utvrđuje suradnja između dvaju sveučilišta u području visokog obrazovanja i znanstveno-istraživačke i stručne djelatnosti te ostalim oblicima suradnje u okviru zajedničkih interesa.

Prigodom susreta kojem je prisustvovala i dr. sc. Dijana Vican, prorektorica za znanost, tehnologiju, razvoj i materijalne resurse, razgovaralo se o mogućim poljima suradnje s obostrano izraženom željom da sporazum što prije zaživi u konkretnim oblicima zajedničkog djelovanja. Rektor Tanjić je tom prigodom zahvalio Rektoru Uglešiću na dosadašnjoj pomoći na uspostavi Sveučilišta. Suradnja će se ostvarivati angažiranjem nastavnika u izvođenju nastave na dodiplomskim, diplomskim i poslijediplomskim studijima, provedbom zajedničkih znanstveno-istraživačkih projekata, organizacijom zajedničkih interdisciplinarnih poslijediplomskih studija, zajedničkim sudjelovanjem na konferencijama, simpozijima i seminarima, izdavanjem i razmjenom znanstvenih publikacija, provedbom postupaka znanstveno-nastavnih izbora u zvanja te ostalim oblicima suradnje u okviru zajedničkih interesa.