Dr. sc. Marija Sertić s Katedre za teologiju u petak 8. prosinca 2023. održala je izlaganje na 4. međunarodnom znanstvenom-stručnom skupu Promjenjive životne okolnosti. Prilika za rast pojedinca i zajednice u organizaciji Sveučilišnog odjela za psihologiju na Hrvatskom katoličkom sveučilištu.

Doktorica Sertić predavala je o mudrosti kao konstruktu koji je bitan za ljudsku dobrobit, za mentalno i tjelesno zdravlje, životnu ispunjenost i sreću, bolje međuljudske odnose i opće dobro. O temi mudrosti su stoljećima pisali brojni filozofi i teolozi, a zadnjih nekoliko desetljeća raste interes za tu temu i unutar psihologije. Psiholozi često definiraju mudrost kao ekspertno znanje o fundamentalnim stvarima života ili kao obilježje osobnosti koje se sastoji od tri međusobno povezane komponente: kognitivne, reflektivne i afektivne. U izlaganju je istaknuta važnost razvoja mudrosti, smjernice koje pomažu u stjecanju mudrosti, kao i njezine dobrobiti kako bi čovjek mogao što plodonosnije koračati kroz život.